FAQ | CodoPress

FAQ

Najczęściej zadawane pytania w temacie Codopress:

 

Jak mogę zamówić Wasze produkty?

Wyroby uciskowe Codopress®️ przygotowywane są na indywidualne zamówienie.  Aby otrzymać wyrób uciskowy skontaktuj się z nami!

Czy w przypadku wyrobów uciskowych muszę osobiście przyjechać do Łodzi czy można to załatwić zdalnie? 

Wychodzimy naprzeciw potrzebom klientów i w przypadku, w którym przyjazd do Łodzi może okazać się niemożliwy proponujemy Państwu skorzystanie z usług autoryzowanych punktów pomiarowych. Obecnie na terenie Polski działa ich 13. Lista punktów wraz z danymi kontaktowymi znajduje się pod linkiem.

Od jakiego wieku u dzieci można stosować wyroby uciskowe?

O sposobie stosowania ubranek uciskowych u dzieci decyduje lekarz specjalista. Z codziennej pracy w pracowni wyrobów uciskowych obserwujemy, że najmłodsi klienci mają niespełna rok.

Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania wyrobów uciskowych?

Wyrobów uciskowych nie powinno stosować się z niewygojonymi ranami pooparzeniowymi, u osób chorych na miażdżycę, cierpiących na owrzodzenia i obrzęki, ze stanami zapalnymi skóry z wysiękiem, w przypadku uczulenia na surowce, z których wykonany jest wyrób, u osób w ciąży.

W jakich przypadkach najlepiej sprawdza się terapia uciskiem?

Terapia uciskowa świetnie sprawdzi się w zapobieganiu powstawania przerostowych blizn pooparzeniowych i pooperacyjnych oraz bliznowców.

Jak drogie są takie wyroby? Czy można uzyskać na nie jakieś dofinansowanie/refundację?

Ceny wyrobów uciskowych na rynku znacznie się od siebie różnią. Ceny ubranek szytych w Tricomed SA są bardzo konkurencyjne. Cena uwarunkowana jest od wieku klienta i wahają się od 200 zł (opaski na rękę) do 1200 zł ( koszulki).

Czy są jakieś skutki uboczne noszenia wyrobów uciskowych?

W przypadku trudności w tolerancji terapii uciskowej przez pacjenta istnieje możliwość stopniowego przyzwyczajania organizmu do stosowania wyrobu. Na początku terapii, na uciskanych częściach ciała, może wystąpić obrzęk, który zwykle ustępuje po kilku dniach.

Po jakim czasie od wygojenia rany można już zastosować wyrób uciskowy?

Czas w rehabilitacji blizn nie jest naszym sprzymierzeńcem. Zaleca się zastosowanie wyrobu uciskowego od momentu wygojenia się rany.

Jak dbać o wyroby uciskowe, żeby służyły jak najdłużej? Czy można je prać w normalnych warunkach?

W celu czyszczenia wyrobów uciskowych należy przeprowadzić delikatne pranie ręczne (temp. 40oC) z dodatkiem środka piorącego. Podczas prania należy zwrócić uwagę aby elementy ubranka (rzepy) były zapięte. Po wypłukaniu, suszyć w stanie swobodnym. Prasować przy ustawieniu niskiej temperatury (110oC). Wyrób uciskowy jest wyrobem medycznym i polecamy naszym klientom dodatkowe zabezpieczenie wyrobu. Np. rękawicę uciskową polecamy zakładać pod zwykłą bawełnianą. Ta dodatkowa ochrona przyczyni się do wydłużenia użyteczności wyrobu uciskowego.

Należy pamiętać, że całość terapii wymaga na ogół kilkukrotnego zakupu wyrobów uciskowych, w zależności od ich zużywania lub zmiany wymiarów pacjenta, zwłaszcza dzieci.

Czy wyroby uciskowe można stosować przy uprawianiu sportu? Kiedy powinno się je zdejmować?

Wyroby uciskowe nie przeszkadzają w codziennym życiu. Możesz uprawiać sport, ale będzie się to wiązać z częstym czyszczeniem i konserwacją wyrobu, które mogą wpłynąć na czas jego użytkowania. Uprawiając pływanie, zaleca się ściągnięcie wyrobu uciskowego.

Czy nosząc wyroby uciskowe, są one niewidoczne pod ubraniem? Jak wygląda komfort ich noszenia/swoboda ruchów?

Wyroby uciskowe z dzianiny Codopress®️ i Codopress®️ PREMIUM są wykonane z dzianiny w kolorze cielistym, która nie rzuca się w oczy i stanowi dyskretną formę rehabilitacji. Klienci dzielą się z nami wrażeniami i określają wyroby szyte z naszych dzianin jako “druga skóra”. Dzianina Codopress PREMIUM jest dzianiną o podwyższonym komforcie noszenia, dzięki odpowiednim i ulepszonym splotom jest delikatna i przyjemna w dotyku.

 

Najczęściej zadawane pytania w temacie plastrów silikonowych:

 

Ile czasu muszę odczekać po zdjęciu szwów, aby przykleić plaster CODOSIL na bliznę po operacji?

Opatrunki Codosil ™ ADHESIVE i Codosil ™ ADHESIVE Breast mogą być stosowane na nieprzerwaną powierzchnię skóry (zagojone rany). Po zdjęciu szwów na skórze może pojawić się wykwit, który jest wynikiem zasychania płynów wysiękowych, krwi- potocznie zwany strupem. Pod warstwą strupa zachodzi proces gojenia. Po odpadnięciu strupa pozostaje czerwony ślad- blizna. Wtedy możemy rozpocząć rehabilitację opatrunkiem silikonowym.

Czy plaster na blizny CODOSIL jest wielokrotnego użytku?

Oczywiście, że tak! Opatrunek silikonowy służy do wielokrotnego użytku dzięki doskonałym właściwościom adhezyjnym, które pozwalają na jego wielokrotne przyleganie do powierzchni skóry.

Czy plaster plaster na blizny CODOSIL można myć pod kranem? Czy wymaga specjalnego czyszczenia?

Tak. Aby zachować odpowiednią higienę miejsca blizny i samego opatrunku, należy przemyć  co 12 h. Opatrunek należy czyścić w łagodnym roztworze mydła (pH ~5,5), a następnie opłukać w czystej, ciepłej wodzie.

Czy po umyciu plaster na blizny CODOSIL musi wyschnąć? Czy trzeba go odpowiednio wysuszyć?

Tak, plaster po umyciu należy pozostawić w stanie rozłożonym do całkowitego wyschnięcia i ponownie umieścić na bliźnie.

Jak długo można używać tego samego kawałka plastra na blizny CODOSIL?

Można używać tego samego kawałka, aż do momentu zniszczenia warstwy silikonowej. Mówiąc prościej, używasz tak długo, jak długo klei się on do skóry. Posiłkując się opiniami użytkowników opatrunku, jest on bardzo wydajny i może wystarczyć nawet do 2 miesięcy!

Czy plaster na blizny CODOSIL po przyłożeniu do blizny należy jeszcze dodatkowo zabezpieczyć, przymocować innym plastrem?

Opatrunki Codosil ™ ADHESIVE i Codosil ™ ADHESIVE Breast zaleca się podtrzymać za pomocą np. elastycznej siatki (np. Codofix, Codofix Plus), bandaża bądź wyrobu uciskowego (Codopress, Codopress PREMIUM).   

Jak długo należy kontynuować gojenie blizny plastrem na blizny CODOSIL? Skąd mam wiedzieć, że blizna jest już ostatecznie wygojona?

Decyzję o czasie aplikacji opatrunku należy podjąć po konsultacji z lekarzem.

Czy plaster na blizny CODOSIL może powodować uczulenie, lub inne reakcje uboczne?

Tak. U niektórych może wystąpić wysypka, swędzenie lub powierzchniowe rozmoczenie. W przypadku wystąpienia tych objawów należy okresowo przerwać stosowanie wyrobu, a następnie powrócić do stosowania terapii. Gdyby problem się powtarzał, należy zgłosić się do lekarza specjalisty.

Czy  plaster na blizny CODOSIL stosowany na blizny poparzeniowe ma być umieszczany pod ubrankiem uciskowym? Czy ma być stosowany jednocześnie z ubrankiem czy po zakończeniu presoterapii

TAK! W celu zwiększenia efektywności działania opatrunku lekarz specjalista może zalecić terapię skojarzoną z wyrobami uciskowymi. która jest bardziej efektywna i przez nas polecana.