Opatrunki silikonowe Codosil ™ ADHESIVE

Plastry silikonowe

CodosilTM Adhesive

CodosilTM ADHESIVE jest miękkim opatrunkiem warstwowym, stosowanym w rehabilitacji blizn i bliznowców. Doskonale sprawdza się zarówno w przypadku przerośniętych, mało elastycznych blizn pooparzeniowych oraz w przypadku świeżych blizn powstałych w wyniku zabiegów chirurgicznych. CodosilTM ADHESIVE wraz z wyrobem uciskowym Codopress® oraz Codopress® Premium stanowi kompletny system wyrobów stosowanych w skutecznej rehabilitacji rozległych blizn pooparzeniowych.

kup online

 

 

Dlaczego warto stosować CodosilTM Adhesive?

 

Poprawia wygląd blizny - blizna staje się jaśniejsza, bardziej elastyczna i ulega spłaszczeniu, co powoduje, że staje się mniej widoczna. Opatrunek silikonowy można docinać według potrzeb, nie skracając jego terminu trwałości, ani właściwości terapeutycznych.


CodosilTM Adhesive jest wielorazowego użytku – codzienne mycie opatrunku odnawia jego właściwości użytkowe.

Mechanizm działania:

  • hamuje wzrost blizny
  • spłaszcza bliznę
  • redukuje zaczerwienienie
  • zmniejsza uczucie swędzenia 

 

Zastosowanie:

Opatrunek umieszczany jest na powierzchni blizny, z powierzchnią skóry styka się bezpośrednio warstwa z elastomeru silikonowego. CodosilTM Adhesive stosowany jest w rehabilitacji blizn, co oznacza, ze może być zastosowany dopiero po całkowitym wygojeniu rany. Nie można stosować opatrunku przed zdjęciem szwów chirurgicznych.

Sposób użycia:

  • Przyciąć opatrunek do wielkości blizny
  • Odkleić warstwę zabezpieczającą
  • Przykleić opatrunek do blizny
  • Zabezpieczyć bandażem elastycznym lub plastrem
  • Stosować przez 23h/dobę przez 4-6 miesięcy

silikonowe plastry na oparzenia - sposób użycia

Opatrunki silikonowe Codosil™ Adhesive oferowane są w 3 rozmiarach: 7cm x 7cm, 7cm x 14cm oraz 14cm x 14cm

Oferowane przez nas plastry na blizny to atrakcyjna alternatywa dla maści czy kremów hialuronowych. Bardzo łatwe w stosowaniu, cechują się dużą wytrzymałością, co jest zasługą antyadhezyjnej warstwy ochronnej, zabezpieczającej ich zewnętrzną powierzchnię. Właściwości plastra pozwalają na ponowne wykorzystywanie go w terapii, co przekłada się na obniżenie kosztów. Plastry zapewniają efektywną terapię bez bólu, ułatwiając i przyspieszając estetyczną korekcję blizn, zarówno świeżo powstałych (wygojonych), jak i starszych.

 Silikonowe plastry na blizny Codosil™ Adhesive

Do głównych zalet plastrów należy zminimalizowanie dyskomfortu związanego ze świądem w obszarze blizny. Uczucie swędzenia bywa trudne do opanowania, szczególnie w nocy – nierzadko drapiemy się przez sen, doprowadzając do uszkodzeń i ran. Plastry silikonowe Codosil™ Adhesive mają specjalną kleistą warstwę silikonu, którą przy nakładaniu opatrunku umieszcza się bezpośrednio na skórze. Elastomer silikonowy izoluje powierzchnię blizny od czynników zewnętrznych (zanieczyszczenia, pyłki etc.) i chroni ją przed urazami mechanicznymi. 

Silikonowa bariera zabezpiecza ją przed kontaktem z bakteriami, otarciami od ubrań, a także przed przesuszeniem. Sięgnięcie po plastry na blizny to doskonałe rozwiązanie również dlatego, że za ich sprawą zmniejsza się ryzyko powstania blizn przerostowych.

 

Plastry silikonowe

 

Profesjonalne plastry pooperacyjne

Plastry po przyklejeniu są niemal niewidoczne, oprócz tego nie posiadają zapachu i nie brudzą skóry. Silikonowe plastry na blizny nie tylko redukują świąd i pieczenie, ale wygładzają skórę. Z opinii klientów wynika, że po mniej więcej dwóch miesiącach blizna staje się dużo jaśniejsza, bledsza, mniej widoczna.

Opatrunek można wielokrotnie przyklejać do powierzchni skóry. Trzeba pamiętać o tym, aby każdorazowo odklejać go przed kąpielą. Po dokładnym, ale delikatnym oczyszczeniu blizny przy użyciu neutralnego mydła należy ją osuszyć, a następnie ponownie przykleić plaster silikonowy. Przed pierwszym zastosowaniem można go z łatwością dopasować zarówno do kształtu, jak i rozmiaru blizny. Wystarczy go przyciąć w odpowiedni sposób i sporządzić opatrunek.

Warto podkreślić, że pacjenci, którzy stosowali silikonowy plaster Codosil™ Adhesive regularnie, posiłkując się przy tym wyrobami uciskowymi Codopress®, odnotowali wyraźne zmięknięcie, rozjaśnienie i spłaszczenie blizny.